SPECJALIŚCI

Lek. med., lek. dent. Małgorzata Wasiluk

Ukończyłam z wyróżnieniem Kierunek Lekarsko – Dentystyczny w 2011 roku oraz Kierunek Lekarski w 2006r.  Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szkolenie specjalizacyjne z zakresu ortodoncji odbyłam jako pracownik kliniczny i naukowo-dydaktyczny Poradni Ortodoncji Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (2015-2016) oraz Poradni Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (od 2016).

Łącząc swoje zainteresowania medyczne i stomatologiczne prowadzę badania do rozprawy doktorskiej, analizując wpływ terapii przeciwnowotworowej u dzieci na rozwój zawiązków zębów stałych. Jestem autorką artykułów naukowych w czasopismach fachowych oraz doniesieniach zjazdowych.

Swoją wiedzę i umiejętności nieustannie rozwijam biorąc udział w licznych szkoleniach zawodowych, prowadzonych przez światowe i krajowe autorytety w dziedzinie ortodoncji. Uczestniczę w prestiżowym, międzynarodowym cyklu szkoleń  podyplomowych dla lekarzy ortodontów FACE ( Functional and Cosmetic Excellence).

Realizuję leczenie ortodontyczne wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych u dzieci młodszych, młodzieży i u dorosłych, zarówno przy pomocy aparatów wyjmowanych, jak i stałych, zależnie od wskazań i wieku pacjenta. Biorę udział w leczeniu interdyscyplinarnym pacjentów z chorobami przyzębia, pacjentów przygotowywanych do leczenia protetycznego oraz pacjentów wymagających leczenia chirurgicznego.

Ponadto wykonuję również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej jako element holistycznego podejścia do estetyki twarzy. Stanowią one często uzupełnienie kompleksowej terapii stomatologicznej. Są to między innymi zabiegi wygładzania zmarszczek oraz eliminacji bruzd w obrębie twarzy z zastosowaniem preparatów kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej Botox®.

Prywatnie jestem pasjonatką jogi i dobrych kryminałów.

Osiągnięcia naukowe

POZNAJ NAS