Technologia laserowa to krok w przyszłość stomatologii. Po raz pierwszy lekarz stomatolog może zaoferować państwu instrument (dostępny w naszej klinice laser KaVo KEY Laser 3+ oraz KaVo GENTLEray 980) gwarantujący przeprowadzenie zabiegu w sposób bezpieczny, dokładny i skuteczny klinicznie, bez ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek zęba.
Laser używany jest przez naszych specjalistów w leczeniu periodontologicznym, chirurgicznym, protetycznym i implantoprotetycznym.

Zalety użycia lasera dla pacjenta: 

Ograniczenie dolegliwości bólowych przy leczeniu

  • Częstotliwość pulsacji lasera jest tak duża, iż przekracza zdolność reakcji nerwowej miazgi. Nie ma potrzeby wykonywania znieczulenia. W trakcie leczenie pacjent nie odczuwa ani przeszywających wibracji, ani hałaśliwego dźwięku.

Niszczenie bakterii

  • Laser niszczy wszystkie bakterie. Energia lasera o tej długości światła jest w znacznym stopniu absorbowana przez wodę. W ten sposób dochodzi do odparowania płynnej zawartości komórek bakteryjnych, pęknięcia ściany komórkowej i śmierci bakterii.

Szybsze gojenie ran

  • Zabiegi przeprowadzane laserowo są automatyczne, bezkontaktowe i nie powodują rozległej martwicy tkanek. Rany powstałe w trakcie zabiegu goją się szybciej i bez powikłań.