Rentgenodiagnostyka

Poprawne leczenie stomatologiczne opiera się na prawidłowej diagnostyce dolegliwości i schorzeń zębów pacjenta. Dlatego też niezwykle pomocne w leczeniu zdjęcia radiologiczne można wykonywać na miejscu w pracowni RTG.

Zdjęcia obrabiane komputerowo, dostępne na monitorze przy fotelu w każdym z gabinetów służą polepszeniu skuteczności leczenia w każdej z dziedzin stomatologii. Widok zdjęcia RTG pozwala zaplanować leczenie, pokazując i omawiając pacjentowi poszczególne jego etapy, ponadto pozwala zobrazować postęp leczenia prowadzonego przez stomatologa.

Nasza pracownia RTG dysponuje najbardziej uniwersalnym na świecie aparatem radiografii stomatologicznej. Jedna dawka promieniowania dla praktycznie wszystkich potrzeb rentgenowskich w stomatologii.

Stomatolodzy całego świata utożsamiają się z produktami firmy SORDEX, z którą współpracujemy, producenta aparatów Digora i Cranex-Tome. Przy pomocy aparatu Cranex-Tome, który jest dostępny dla naszych pacjentów, można uzyskać doskonałe jakościowo panoramiczne i kraniometryczne radiogramy.

Jednocześnie istnieje możliwość wykonywania wysokiej jakości przekrojowych spiralnych tomogramów i skanogramów, nieocenionych w chirurgii i implantologii. Wykorzystując techniki tomografii spiralnej aparatu Cranex-Tome zdjęcia okolicy badanej są dużo lepsze od tych uzyskiwanych normalnymi technikami tomografii liniowej.

Tomografia spiralna przekrojowa w aparacie Cranex-Tome pokazuje obraz tylko konkretnie wybranej okolicy. Wszystkie inne struktury są efektywnie wymazane. Także podstawowe badania mogą być powtarzane bez nakładających się artefaktów. W dotychczasowych aparatach konwencjonalnych badana okolica była niewyraźna, a inne elementy kostne nakładały się na obraz rentgenowski.

Dodatkowo, od sierpnia 2011 nasza Klinika może zaoferować Państwu aparat tomografii głowy 3D o bardzo niskiej dawce promieniowania. New Generation iCAT to sprzęt najwyższej klasy jeśli chodzi o obrazowanie 3D. Sprzęt, używany przez najlepsze kliniki na świecie, jest obecnie stosowany przez nasz zespół specjalistów, aby udoskonalić diagnostykę stomatologiczną i przenieść ją na jeszcze wyższy poziom.

 

rentgenW naszym gabinecie radiologicznym wykonujemy :

  • tomografię stomatologiczną 3D
  • zdjęcia pantomograficzne
  • zdjęcia zębowe
  • zdjęcia zgryzowe
  • skanografię żuchwy i szczęki (zdjęcia odcinkowe)
  • tomografię spiralną szczęk
  • zdjęcia zatok przynosowych
  • zdjęcia cefalometryczne czaszki
  • zdjęcia stawów skroniowo- żuchwowych
  • tomografię stawów skroniowo – żuchwowych