Medycyna estetyczna:

ZABIEGI Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ (BOTOX)

Zapraszamy na promocję!
Zabiegi upiększania twarzy z zastosowaniem kwasu hialuronowego lub preparatu Botox® już od 300 PLN za okolicę.

Zabiegi polegające na iniekcji toksyny botulinowej (BOTOX) są jednymi z najczęściej wykonywanych nie chirurgicznych zabiegów w medycynie estetycznej. Pod względem medycznym działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo – mięśniowego. Konsekwencją jest efekt „przeciwzmarszczkowy” BOTOX-u – osłabienie kurczliwości mięśni mimicznych twarzy, a zatem z wygładzenie zmarszczek mimicznych przez te mięśnie powodowanych.

BOTOX stosowany jest w medycynie estetycznej m.in. celem:

  •  korekty zmarszczek poprzecznych czoła
  •  korekty zmarszczek między brwiami (tzw. „lwia zmarszczka”)
  •  korekty zmarszczek w okolicach oczu (tzw. „kurze łapki”)
  •  zmiany bocznego i środkowego położenia brwi, co daje efekt „otwarcia oka”.

Ponadto botulina może być zastosowana u pacjentów z tzw. uśmiechem dziąsłowym (gummy smile) do korekty położenia wargi górnej. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn powyżej 18 roku życia.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na wstrzyknięciu rozcieńczonej toksyny botulinowej w postaci płynu do mięśni mimicznych określonej okolicy twarzy. Miejsce, liczba wkłuć oraz ilość podanej botuliny jest oceniana i planowana indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabieg przeprowadza się za pomocą bardzo cienkiej igły, dzięki czemu odczuwany przez pacjenta dyskomfort jest tak mały, że nie jest wymagane znieczulenie.

EFEKT ZABIEGU

Zastosowanie toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek w określonej okolicy. Twarz wygląda na łagodniejszą i zrelaksowaną.

Pierwsze rezultaty przeprowadzonego zabiegu są widoczne po około 4-5 dniach. Efekt ostateczny jest zazwyczaj obserwowany po 2 tygodniach. Zarówno stopień nasilenia efektu, jak i czas jego trwania mają charakter indywidualny. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio przez okres 4-6 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Wszelkich informacji dotyczących przeciwwskazań do zabiegu oraz ewentualnych efektów niepożądanych udzieli Państwu lekarz w czasie wizyty konsultacyjnej.

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK PREPARATAMI NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Jest on m.in. odpowiedzialny za zapewnienie skórze elastyczności i jędrności, ponieważ ma zdolność silnego wiązania wody.

Już około 30 roku życia w skórze zaczyna brakować kwasu hialuronowego, co skutkuje zmniejszenie napięcia, elastyczności skóry i pojawieniem się oraz stopniowym pogłębianiem zmarszczek. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego mają za zadanie zastąpić działanie naturalnego związku. Są to preparaty bezpieczne, nie wymagające wykonywania wcześniej próby uczuleniowej. Mają one charakter tymczasowy i po pewnym okresie ulegają biodegradacji.

ZASTOSOWANIE

Preparaty kwasu hialuronowego można z powodzeniem stosować do:

  1. wypełniania bruzd nosowo – wargowych
  2. podnoszenia kącików ust
  3. poprawy konturu ust
  4. wypełniania bruzd między brwiami i na czole

PRZEBIEG ZABIEGU

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu preparatu o konsystencji żelu bezpośrednio do skóry. Dyskomfort odczuwany przez pacjenta jest niewielki. Na około 1 h przed zabiegiem warto zastosować na skórę okolicy, która będzie poddana zabiegowi krem znieczulający (np. krem EMLA)

EFEKT ZABIEGU

Rezultatem zabiegu jest spłycenie i wygładzenie zmarszczek, bruzd. Preparat ma właściwości higroskopijne, tzn. wiąże wodę sprawiając, że skóra jest bardziej napięta i jędrna.

Wstępne efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a ostateczne po okresie około 2-3 tygodni. Stosowane preparaty dają pożądane efekty na czas 9-12 miesięcy, indywidualnie u każdego pacjenta. Po tym okresie w celu utrzymania rezultatów zabieg należy ponowić. Wszelkich informacji dotyczących przeciwwskazań do zabiegu oraz ewentualnych efektów niepożądanych udzieli Państwu lekarz w czasie wizyty konsultacyjnej.