Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zachowaniem całości anatomicznego kształtu zęba i pozostawieniem go w jamie ustnej z pełną możliwością wykorzystywania jego funkcji. Leczenie polega głównie na zatrzymywaniu procesu próchnicowego, zapobieganiu powstawania nowych ognisk próchnicy oraz odbudowaniu ubytków w zębach już zmienionych na skutek próchnicy bądz urazów.

Próchnica jest chorobą twardych tkanek zęba, czyli szkliwa, zębiny i cementu korzeniowego. Nie leczona przez długi czas prowadzi do stanów zapalnych miazgi, objawiających się ostrym bólem i nierzadko wymagających leczenia kanałowego – endodontycznego.

Nieodpowiednio czyszczone zęby, pokryte płytką i kamieniem nazębnym stanowią bardzo duże ryzyko szybkiego powstawania procesów próchnicowych. Dzieje się tak ponieważ głównym czynnikiem etiologicznym próchnicy są bakterie płytki nazębnej ściśle przylegające do powierzchni zębów. Dlatego też, bardzo ważnym aspektem w zapobieganiu procesu próchnicowego jest odpowiednia higiena i profilaktyka próchnicy w jamie ustnej oraz dieta pozwalająca na utrzymanie higieny. Nasza klinika oferuje państwu pełną, indywidualną kontrolę stanu uzębienia poprzez wizyty okresowe i profilaktykę profesjonalną.

  • Leczenie próchnicy powierzchownej, średniej i głębokiej , bez powikłań , którą zajmuje się stomatologia zachowawcza.
  • Leczenie próchnicy powikłanej zapaleniem, martwicą czy zgorzelą miazgi, którą zajmuje się endodoncja.

 

Leczenie próchnicy nie powikłanej polega na usunięciu zmian próchnicowych i odbudowie brakujących tkanek zęba estetycznym wypełnieniem. W naszej klinice stosujemy materiały światłoutwardzalne najwyższej jakości najlepszych światowych firm. Wypełnienia te zapewniają pacjentowi nienaganną estetykę i ponadprzeciętną szczelność wypełnienia.

Oferujemy państwu m.in. nowy mikroceramiczny kompozyt GC GRADIA DIRECT, który stwarza unikatową szansę osiągnięcia perfekcyjnej integracji estetycznej przy użyciu jednego odcienia. Pojedynczy odcień GC GRADIA DIRECT daje bardzo dobry efekt kameleona i potrafi się wtopić w tło (w bardzo wymagających przypadkach efekt estetyczny można uzyskać metoda warstwową dopełniając barwę jednym z dodatkowych odcieni).

zach

Efekt kameleona uzyskany jednym odcieniem GC GRADIA DIRECT jest tak dobry, że wypełnienie nie tylko upodabnia się do tła sąsiednich zębów, ale wręcz staje się “estetycznie niewidzialne”. Jedną z podstawowych przyczyn tego efektu GC GRADIA DIRECT jest bardziej zróżnicowana niż w innych kompozytach struktura, która w naturalny sposób odbija i rozprasza światło.

Leczenie można przeprowadzić zupełnie BEZBOLEŚNIE w znieczuleniu miejscowym lub sedacji. Im wcześniej rozpoznany zostanie proces próchnicowy, tym mniej dolegliwości będziecie Państwo odczuwać (reakcje na ciepło, zimno, ból zęba, nieprzyjemny zapach z ust). Dlatego tak ważne są wizyty kontrolne co 6 miesięcy, nawet pomimo braku jakichkolwiek objawów.